Že pod svícnem je asi skutečně největší tma, to dokázalo téměř 200 majitelů vytuněných aut, kteří o víkendu zablokovali Nuselský most v Praze a v podstatě pod okny policejního ředitelství si na něm uspořádali závody.
Uznávám, že tenhle článek může vypadat jako laciný aprílový žertík. Opak je ale pravdou. Přibližně 150 majitelů různě upravených aut se minulý víkend sjelo do Prahy, aby v noci ze soboty na neděli udělali na pražském „Nuseláku“ skutečně pořádný „čurbes“. Policie neudělala v podstatě vůbec nic a nechala si přímo pod okny svého ředitelství prohánět upravená auta jako ve filmu „Rychle a zběsile“.
Policie na mostě nezasáhla. Proč?
Jakkoliv policie na svém webu píše, že „Policie České republiky v rámci řady srazů tuningových vozidel, které se v průběhu roku konají napříč republikou, vždy přijímá odpovídající bezpečnostní opatření, a to s cílem zajistit veřejný pořádek, bezpečnost účastníků silničního provozu a zamezit případným protiprávním jednáním zejména na úseku bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,“ nevypadá to, že by v tomto případě nějak aktivně zasáhla.
Provoz na Nuselském mostě byl zastaven
Pro Pražany a návštěvníky Prahy, kteří denně přes Nuselský most jezdí, to byla naprosto nepochopitelná situace. Policie sice v tiskové zprávě uvádí, že auta z Prahy nejprve odjela do Jičína, odkud však část vozidel následně zamířila zpět do Prahy, kde dle kamerových záznamů na tři minuty zastavila provoz na Nuselském mostě. Na tuto situaci údajně pražští policisté reagovali na základě přijatého oznámení vysláním hlídek na místo.
Závody přímo pod okny policejního ředitelství
Ať tak, či tak, žádná skvělá vizitka policie tohle tedy rozhodně není. Nechat po Praze řádit 150 řidičů, kteří si z jedné z nejdůležitějších pražských silnic udělají závodní dráhu, navíc pod okny policejního ředitelství, to je skutečně ostuda. A nic na tom nezmění ani informace ze včerejší tiskové zprávy, kterou v této souvislosti policie vydala.
Pomáhat a chránit?
Ve zprávě se píše následující: „V současné době policisté vyhodnocují všechny dostupné materiály a kamerové záznamy a zjišťují totožnost účastníků, kteří porušili předpisy tak, aby jejich počínání mohlo být následně řešeno v rámci přestupkového, respektive správního řízení, k čemuž mohou výrazně dopomoci také údaje získané v rámci již zmíněné kontroly.“ Takhle asi podle policistů vypadá heslo „Pomáhat a chránit“ v praxi.