Grónsko je jedním z nejextrémnějších míst na naší planetě. Proslulý fotoreportér Paolo Pellegrin se proto vydal do Grónska s modelem CUPRA Formentor e-HYBRID, aby tento vůz zachytil v interakci s grónskou krajinou
Grónsko je jedním z nejextrémnějších míst na naší planetě. Proslulý fotoreportér Paolo Pellegrin se proto vydal do Grónska s modelem CUPRA Formentor e-HYBRID, aby tento vůz zachytil v působivé interakci s grónskou krajinou. Spolupráce s agenturou Magnum Photos nese označení DriveTheChange a jejím cílem je zvyšovat povědomí o důležitosti ochrany životního prostředí.
Podívat na video se můžete ZDE
72º SŠ 40º ZD. Grónsko je ostrovem velkých kontrastů. Téměř 80 % jeho povrchu je pokryto ledem a teploty vzduchu dosahují maximálně 10 ºC. Jen některé části pobřeží tak odhalují svůj skalnatý povrch, a na ně navazuje rozlehlá tundra. Právě toto prostředí si značka CUPRA a Pellegrin vybrali se záměrem poukázat na dopady změny klimatu.
Odlišná perspektiva. Pellegrin se svým malým týmem vyměnil rychlost za trvalou udržitelnost a do Grónska přijel na poštovní lodi, která slouží v tomto regionu. Fotograf v průběhu cesty zachytil sílu modelu CUPRA Formentor e-HYBRID v harmonii s extrémním grónským prostředím. Vůz zrcadlí sílu přírody a současně i její křehkost.
Pellegrinova metoda. Pellegrinův tým poznával loni v létě po dobu dvou týdnů grónskou kulturu a dostal příležitost navštívit za doprovodu místních obyvatel různé obce na pobřeží i ledovec Kangerlussuaq, který je největším ledovcem ve východní části ostrova. V Pellegrinově díle hraje zásadní roli přirozené světlo, a díky 20 hodinám slunečního svitu během grónského léta ho mohl maximálně využít. Pellegrin tak měl více času na přípravu každého snímku včetně vytváření optimálního konceptu s detailními skicami před pořízením každé fotografie.