Ranní odmlžování skla je možná zbytečné zdržování. Čekat desítky vteřin, někdy i pár minut, než se sklo odmlží je zbytečné. Stačí si dát do auta malý sáček.
Každý ráno spěchá do práce, nebo s dětmi do školy, a čekat, než se odmlží čelní sklo, je někdy časový luxus, který si nemůže dovolit. Mnoho řidičů tak v netrpělivosti setře sklo nějakým ubrouskem. Ono to sice ráno pomůže, ale při jízdě v noci se takový postup vymstí. Na skle totiž zůstanou šmouhy, které ve dne sice nemusí být vidět, nicméně v noci se v nich bude velmi nepříjemně lámat světlo od protijedoucích aut.
Řešením je pochopitelně puštění klimatizace, nebo alespoň větráku na čelní sklo, případně využití funkce vyhřívání čelního skla. To ale ne každý má a pořád je tady to časové hledisko. Minuta, nebo dvě, sice není moc, ale upřímně, kdo z nás chce po ránu sedět v autě a čekat, když spěchá do práce a vzadu sedí junior se školní taškou na zádech. Na internetu jsme našli docela zajímavé řešení. Je to opět taková „babská“ rada, ale za zkoušku se nic nedá. V čem ta rada spočívá?
Je to velice jednoduché, a kdo má doma kočky, asi nebude vůbec překvapen. Stačí dát do plátěného sáčku hrst granulí kvalitního silikátového steliva pro kočky a dát ho třeba pod sedadlo. Silikátové stelivo, lidově „kočkolit“, na sebe nejen naváže vlhkost ze vzduchu v interiéru auta, ale také zneutralizuje případné pachy ve voze. Jestliže jste tedy vezli v autě například mokrého psa, který skočil za kachnou do rybníku, můžete hrstí takových granulí pach během jediné noci eliminovat.
Po odstranění zápachu můžete granule v plátěném sáčku pod sedadlem klidně nechat. Pomohou vám s odstraňováním vlhkosti ze skla, a ráno tak ušetříte pár desítek vteřin hledáním ubrousku a utírání skel. Sáček můžete, pro větší účinnost, nechat na palubní desce přímo před čelním sklem. Ráno ho jenom hodíte pod sedadlo a máte vystaráno.
Máte nějaký vlastní tip, jak předejít zamlžování čelního skla? Napište nám do diskuze.