Jel v Německu příliš rychle, ale dostal pokutu i za něco, co v Česku nikdo neřeší

Foto: Pixabay

Začíná letní sezóna a mnoho turistů vyrazí za hranice vlastním autem. Základní dopravní předpisy té které země zná asi každý, ale někde číhají záludnosti, které mohou našince opravdu draze zaskočit


Covid je pryč, alespoň to tak zatím vypadá, cestovatelská omezení padají a desítky tisíc rodin se již chystají na dovolenou. A protože Češi rádi jezdí k moři autem, ani letos tomu nebude pravděpodobně jinak. Jenže na silnicích jiných států mohou na české řidiče čekat záludnosti týkající se zvláštních dopravních předpisů. A rozhodně nejde jen o měření rychlosti, stání na místech vyhrazených pro rodiny s dětmi nebo například počet reflexních vest v autě. Jsou i mnohem záludnější ustanovení.

V Česku se nikdy nikdo nezajímal o to, jestli mám na sobě schválené brýle. To je tedy opravdu podpásovka
Matěj H.; Praha

Přesvědčil se o tom i náš kolega Matěj, který pro nás pracuje jako „ajťák“. Vyrazil totiž nedávno na prodloužený víkend na ikonický německý zámek Neuschwanstein. Cesta po dálnici ubíhala bez problémů, a tak za pár hodin svižné jízdy sjížděl za Mnichovem z dálnice a za krásného slunného počasí ujížděl směr Fussen. Jenže to trochu přehnal s rychlostí a zastavila ho policie. Řešení překročení rychlosti se ale velmi rychle překlopilo do řešení něčeho, s čím se Matěj ještě nikdy nesetkal.

Policie ho totiž požádala, aby si sundal sluneční brýle a nechal je zkontrolovat. V Německu totiž platí ustanovení, že pokud má policista podezření, že přes sluneční brýle nemusí řidič dobře vidět, protože skla jsou podle něj příliš tmavá, může řidiče poslat k očnímu lékaři, nebo dokonce nechat brýle poslat na expertízu ke kontrole. Matěj nechtěl ani k lékaři ani čekat na výsledek expertízy, a tak svolil se zaplacením pokuty 75 euro. Kolik z toho bylo za rychlost a kolik za brýle bohužel neví. My jsme ale následně zjistili, že za „nesprávné“ brýle může být řidiči uložena pokuta v maximální výši právě 75 euro.

Podobně zvláštní „vychytávky“ jsou například i ve Francii. Tam zase hrozí pokuta za hlasité poslouchání hudby v autě, protože byste mohli přeslechnout sanitku, hasiče nebo policii. Pokuta může dosáhnout výše až 130 eur. To v tom případě, že byste poslouchali hudbu prostřednictvím sluchátek. Týká se ale i telefonování nebo poslouchání mluveného slova. Pokutu ve Francii pak může dostat i řidič, který kouří v autě, ve kterém převáží děti nebo těhotnou ženu.

Věděli jste, že v Německu musí sluneční brýle řidiče splňovat určitou míru propustnosti? Víte o nějakém dalším bizarním dopravním nařízení v okolních státech? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

 

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.